O nas

Kim jesteśmy

Białostockie biuro jest częścią ogólnoeuropejskiej sieci informacyjnej powołanej w 2005 roku przez Komisję Europejską. Naszym celem jest dostarczanie wszystkim zainteresowanym rzetelnej, bezpłatnej informacji na temat Unii Europejskiej, jej struktur, prawa, funduszy i innych.

Realizując swoja misję, współpracujemy z lokalna administracją, uczelniami wyższymi, organizacjami pozarządowymi i szkołami. Prowadzimy warsztaty i spotkania adresowane do szerokiego grona odbiorców, uczestniczymy w imprezach i wydarzeniach organizowanych w mieście i regionie. Wspieramy przedsięwzięcia o charakterze europejskim.

Mieszkańców województwa podlaskiego zapraszamy do korzystania z oferowanych przez nas usług, o których informacje odnajdziecie Państwo na niniejszej stronie.


Z pracownikami sieci można skontaktować się dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii:

00 800 678 910 11 w Brukseli,

bądź dzwoniąc pod numer telefonu 85 744 24 43 do konsultanta Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Białymstoku.


W skład sieci informacyjnej Europe Direct wchodzą:

Punkty informacyjne Europe Direct - służące pomocą każdemu, kto poszukuje wiadomości na temat Unii Europejskiej lub chcę wyrazić swoją opinię na jej temat.

Ich pracownicy organizują konkursy, debaty, szkolenia, prowadzą "lekcje europejskie" i wykłady otwarte, dzięki którym wiedza o UE dociera do wszystkich potrzebujących obywateli a "informacja zwrotna", czyli ich uwagi i opinie, trafiły do podejmujących decyzje. Podczas targów pracy, szkoleń, czy lokalnych uroczystości konsultanci Europe Direct są obecni, aby odpowiadać na zadawane pytania oraz rozdawać publikacje.


Centra Dokumentacji Europejskiej - udostępniające różnorodne publikacje i materiały na temat UE, służąc rozwojowi nauczania i działalności naukowej dotyczącej integracji europejskiej;

Działają w każdym państwie Unii Europejskiej. Pracownicy Centrów Dokumentacji Europejskiej służą pomocą nie tylko studentom i naukowcom, ale także zwykłym obywatelom, którzy poszukują konkretnych informacji, czy aktów prawnych. Jeśli nie dysponują nimi w swoich zbiorach, które obejmuj± szereg oficjalnych publikacji na temat UE, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej, pomagają odnaleźć poszukiwany dokument, czy dane w zasobach internetowych.


 • Team Europe - profesjonaliści gotowi zabierać publicznie głos w kwestiach związanych z Unią Europejską (Team Europe) lub - w szczególności - na temat euro i Unii Gospodarczo-Walutowej (Euro Team).

siec

Punkt Informacji Europejskiej
Europe Direct - Białystok

ul. Brukowa 28. lok. 8
15-889 Białystok

tel.  85 744 24 43